ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
  אי ספיקת כליות

  היעדר טיפול מונע למחלות כליה ולוחות הזמנים הארוכים אותם נאלץ לחוות חולה כליות סופני הם שני הגורמים המשמעותיים שפוגעים בסיכויי בלימת הידרדרות המחלה ובכשירות הגוף לקלוט איבר מושתל. על רקע זה יזמנו את שירות הטיפול המונע הפרטי.

  אי ספיקת כליות – טיפול מונע כשל כלייתי

  אם מערכת הבריאות הציבורית בישראל (משרד הבריאות וקופות החולים) היו דואגים לשים דגש על רפואה מונעת בשלבים מוקדמים כמו זיהוי מוקדם, בדיקות תקופתיות לאיתור אלה שנמצאים ברמת סיכון גבוה ועוד קשת רחבה של פעולות מניעה – כנראה שלא היו נוצרים המספרים האלה:

  כשל כלייתי

  הכליות אחראיות בעיקר על סילוק רעלנים מגופנו, שמירה על מאזן נוזלים ומינרלים, יצירת ויטמינים וויסות פעולות שונות. כשל כלייתי משמעו כשל בתפקוד הכליות. כשל כלייתי יכול להיות כרוני עקב ירידה הדרגתית וממושכת בתפקודי הכליה, או לחילופין חד כתוצאה מפגיעה.

  בין גורמי הסיכון לכשל כלייתי כרוני ניתן למנות:

  • סוכרת.
  • עודף משקל.
  • לחץ דם גבוה.
  • יתר שומנים בדם.
  • עישון.

  החל מגיל 40 תפקוד הכליות יורד באופן הדרגתי, ומגיע לכ-30% בגיל 80. בנוסף הכליות עלולות להיפגע בין היתר כתוצאה מזיהומים שונים, ותרופות אנטיביוטיות.

  חייבים להקדים תרופה למכה

  מיד, בהמשך התוכן, נביא מידע חשוב במיוחד בעניין מצבם של חולי כליות בישראל. זהו מידע שרופא המשפחה ואפילו הנפרולוג לעולם לא יספרו לך. בנוסף, נרחיב בנושאים כמו: תסמינים, הבדיקות שיש לבצע לצורך זיהוי מחלת כליות, דרגות חומרת המחלה ועוד. אבל קודם… הטיפול המונע כשל כלייתי שהרופאים וקופות החולים היו צריכים להציע לך – דגש על צמד המילים "היו צריכים" – אבל לא עושים.

  גורם הזמן הוא המשפיע החשוב ביותר

  במחלות כליה, כל יום שעובר ללא איבחון וטיפול – מחמיר את המצב. כפי שעולה מדו"ח מבקר המדינה שעוסק בדיוק בנושא זה – יש לכך משמעויות קריטיות. הנה ציטוט מתוך דו"ח המבקר:

  …חולים רבים מגיעים באיחור לאבחון ולטיפול אצל רופא נפרולוג – אם בשל תורים ארוכים עקב מחסור ברופאים נפרולוגים ואם בשל אי-זיהוי הבעיה כנפרולוגית על ידי רופאי המשפחה. הפניה מוקדמת של חולים המצויים בקבוצות סיכון לחלות במחלות כליה למרפאה נפרולוגית ומתן ייעוץ נפרולוגי מהיר במידת הצורך, יכולים להאט את קצב ההתקדמות של מחלת הכליות ואף למנוע הגעה למצב של אי-ספיקת כליות סופנית…

  כאן אנחנו נכנסים לתמונה

  MED-LEAD – הינה מרכז סיוע בינלאומי שמעניק שירותים נילווים ללקוחות החברה – בארץ ובחו"ל – בתחום השתלות כליה בחו"ל, טיפולים מונעי כשל כלייתי, טיפולי דיאליזה לנוסעים לחו"ל ועוד. ובכן, נקודת המוצא שלנו היא שטיפול מונע תמיד עדיף על טיפול במחלה שכבר שלחה שורשים במערכות הגוף. ויש כמה ערוצי טיפול:

  תסמינים של אי ספיקת כליות כליות

  אי ספיקת כליות מאופיינת בתסמינים בדרגות חומרה שונות. התסמינים כוללים: לחץ דם גבוה, עייפות, בחילה, הקאות, חוסר תאבון, גרד בכל הגוף, חולשה ניכרת בעצמות עד כדי נטייה לשברים, איבוד זיכרון, הפרעות בשינה והפרעות בריכוז. סימפטומים אלה נובעים הן מהצטברות רעלים והן מהפרעה בייצור כדוריות דם אדומות וכן ויטמינים כגון ויטמין D החיוני לבריאות העצמות. יחד עם זאת, יש לשים לב לעובדה שתסמינים אלה אינם ייחודים לאי ספיקת כליות, ולכן יש לבדוק אותם היטב על מנת לקבל אבחנה נכונה. לרוב, ניתן יהיה ללמוד על חומרת הנזק לכליות דרך חומרת התסמינים. ככל שהנזק גדול יותר, כך גם חומרת התסמינים עולה.

  הטיפול המונע שאנחנו מציעים לך

  נכון, אנחנו לא רופאים ולא מתיימרים להיות, אבל לרגע, בהיעדר טיפול מונע בישראל, ומאחר וגורם הזמן הוא, כאמור, קריטי – אנחנו מבקשים להציע לך סל שירותים שעניינם טיפול מונע ללא תורים, ללא המתנות ארוכות וללא הבירוקרטיה המתישה.מתוקף עיסוקינו בהשתלות כליה וטיפולים במחלות כליה אנחנו:

  • מכירים היטב את הרופאים המומחים בתחום ומי מהם הוא התשובה הנכונה לצורך שלך. כך באפשרותנו לכוון אותך אל בכירי הרופאים הן לצורך איבחון מוקדם והן לצורך טיפול.
  • אנחנו גם מצויים היטב בכל הבדיקות הנדרשות והמכונים הקיימים. נדאג לביצוע כל הבדיקות לצורך איבחון מוקדם במעבדות המשוכללות ביותר שיש ובמהירות שתפתיע אותך.
  • טיפול רפואי מקצועי אמיתי צריך לדעת לנהל. במיוחד כשמדובר במחלות שיש להן השפעה על כל מערכות הגוף: עיכול, לב, דם, כליות וחיסון. הרי למטופל אין את הידע, היכולת ולא את האנרגיה לעשות זאת בעצמו. אנחנו ניקח את הגה ניווט הטיפול על כל שלביו, נפקח, ננחה וננהל את הטיפול בין הגורמים הרפואיים, מכוני MRI או CT, המעבדות… הכל תוך קיצור לוחות זמנים.
  • מסתכלים קדימה. אם יתברר שיש צורך בטיפול מונע, נעניק לך גם הדרכה צמודה וליווי אישי לצורך הכנת תיק רפואי שהוא תנאי לכניסה לרשימת המתנה להשתלה ואף נפרוס בפניך את יתרונותיו הרבים של ערוץ השתלת הכליה בחו"ל על פני השתלת כליה בישראל

  ועכשיו אל ערוצי הטיפול המונע

  בדיקות לצורך אבחון מוקדם

  בשלבים הראשונים של המחלה החולה אינו מרגיש כלל שמשהו אינו מתפקד כשורה. לכן, אם ברצונך לוודא שהכל בסדר או אם יש לך חשש שמשהו לא תקין, או בדיקה רפואית שגרתית העלתה איזה ממצא חריג, אנא, לא להמתין אלא לפנות אלינו במיידי. הנה דוגמא למחיר ההמתנה: מחקר ישראלי שפורסם באוגוסט 2014 מצא כי חולי כליה שהחלו טיפולי דיאליזה בעיכוב של שלושה חודשים ומעלה מאז הפניית הרופא לטיפול זה,  היו כעבור 3 שנים בסיכון תמותה הגבוה ב-87% לעומת אלה שלא היה עיכוב בהפנייתם .

  הפנייה למומחה

  במידה ובבדיקות האבחון המוקדם התברר שיש ממצאים חורגים מהנורמה או שאכן יש בעיית כליות כלשהי, זו תהיה טעות להמתין לתורך עד שיתפנה תור אצל רופא מומחה. כידוע, במסלולי הרפואה הציבורית זה יכול לקחת חודשים זה יכול לקחת חודשים וכבר ברור שגורם הזמן כאן הוא קריטי. חשוב לדעת: רקמת כליה שנפגעה לא ניתנת לשיקום או להחזירה לתפקוד. אנחנו מצויים בקשר מקצועי הדוק עם בכירי הרופאים וטובי המומחים – גם בארץ וגם בחו"ל ואצלנו לוחות הזמנים זריזים במיוחד.

  טיפול תזונתי

  במקרים רבים, תזונה נכונה וניהול אורח חיים בריא הם גורם מעכב ואף המענה והתרופה לבעיית הכליות (כל עוד מדובר בשלבים מוקדמים). גם כאן, לגורם הזמן ולאיכות הטיפול יש חשיבות רבה. מתוקף כך, אנחנו נדאג להפנות אותך ולתאם לך מפגשים – תוך דילוג על זמני ההמתנה הארוכים – עם המומחים בהא הידיעה בתחום התזונה בכלל ותזונה למחלות כליה בפרט: נטורופטים, דיאטנים קליניים ועוד.

  מי באמת דואג לך?

  לפני שנגיע למידע שריכזנו כאן בשבילך כמו רשימת הסימפטומים שצריכה להדאיג, קצב התפתחות כשל כלייתי ואי ספיקת כליות ועוד, ברשותך כמה מילים מהלב.

  כשמדיניות משרד הבריאות וקופות החולים נקבעת על פי כסף ולא על רק פי צורך רפואי מיטבי לחולה, ברור שאין באמת מי שדואג לך במערכת הבריאות.

  חמורה מכך, היא העובדה שלקופות החולים מאד משתלם שלקוחותיהם יגיעו למצב של טיפול בדיאליזה .כפי שכבר ציינו, בעבור כל מטופל דיאליזה מקבלת קופת החולים ממשרד הבריאות 247,000 ₪ בשנה. מכאן ברור מדוע קופת החולים מעדיפה אותך כמטופל דיאליזה במקום להשקיע בטיפול מונע או מימון השתלת כליה. לא נעים לומר אבל מוכרים את הבריאות שלך בעבור כסף.

  אגב כסף ועלויות, במקרים רבים מגיע לך החזר כספי מקופת החולים בעבור הפנייה לרופא מומחה. הפניה אל הרופא המומחה דרכנו מקצרת את זמן ההמתנה מחודשים לימים ומפגישה אותך עם הרופא הבכיר שהתמחותו במחלת הכליה שלך. וכבר סיכמנו – במחלת כליות הזמן הוא מצרך יקר וחיוני.

  הסימפטומים שצריכים להדליק נורית אזהרה:

  בשלבים הראשונים של מחלת הכליות, החולה בדרך כלל אינו מרגיש דבר. כאשר המחלה מחריפה, מתעורר לעיתים הצורך להטיל שתן באופן תכוף יותר. לעיתים רחוקות יותר, קיימים מקרים בהם אל תכיפות מתן שתן מצטרפים סימפטומים כמו:

  • הרגשת עייפות.
  • תחושת גרד בגוף.
  • בצקות ונפיחות (סביב העיניים, כפות ידיים ורגליים).
  • חוסר ריכוז.
  • צבע העור נהיה כהה.
  • לחץ דם גבוה.
  • אנמיה.
  • קוצר נשימה.
  • אבדן הכרה חלקי.
  • הפרעות קצב לב.

  כמובן שתסמינים אלה יכולים לנבוע מבעיות שאינן בהכרח בכליות, אבל מי רוצה לקחת את הסיכון.

  הבדיקות לזיהוי מוקדם

  הבדיקות הראשוניות כל כך פשוטות ולא יקרות, מה שמגביר את סימני השאלה – מדוע קופות החולים אינן משקיעות באבחון מוקדם וחוסכות מהמטופלים ומעצמן כל כך הרבה הוצאות, טרחה, ריצות, והסתבכויות בטיפולים יקרים כמו ניתוחים (כריתת כליה פוליציסטית), השתלות כליה ועוד. השלבים השונים של מחלת כליות כרונית מבוססים על:

  סוגי אי ספיקת כליה

  אי ספיקת כליות כרונית

  אי ספיקת כליות כרונית היא מחלה שנמשכת כל החיים. שכיחות המחלה גבוהה למדי, כאשר מעריכים ש- 30% מן המבוגרים מעל גיל 50 לוקים בה.

  אי ספיקת כליות כרונית – מהלך המחלה ואפשרויות הטיפול

  המחלה מתבטאת בפגיעה תפקודית בכליות כאשר הן אינן מסננות את הדם מרעלים כהלכה, ולכן תוצרי פסולת ועודפי נוזלים אינם מופרשים מהגוף באופן מספק על ידי מתן שתן. כתוצאה מכך, נוצרת פגיעה נרחבת בתפקודי הגוף לרבות ייצור כדוריות דם, ויטמינים (בעיקר ויטמין D, השומר על חוסן העצמות), שמירה על איזון המלחים בגוף וויסות פעולות שונות החיוניות לבריאותינו. פגיעה זו בכליה עולה בהדרגה עד לחוסר תפקוד מוחלט (אי ספיקה סופנית) בחלק מהמקרים. קצב ההתקדמות תלוי בסיבת המחלה, במצב הבריאותי הכללי של האדם וכן בטיפול הניתן לו ובשיתוף הפעולה מצדו. האפשרויות הטיפוליות הן: דיאליזה המדמה פעולה כלייתית באופן חלקי ביותר, והשתלה. טיפול בהשתלה טומן בחובו הזדמנות לחיים חדשים, שכן מדובר במחלה קשה שמובילה למגוון תסמינים משבשי חיים.

  אי ספיקת כליות כרונית – תסמינים

  בין תסמיני המחלה ניתן למנות חולשה וחוסר תאבון וכן עייפות כרונית כתוצאה ממחסור בכדוריות דם אדומות. תסמינים שדורשים פניה מיידית לרופא הם: בחילות והקאות, כמות שתן מופחתת, חולשה ועייפות חריפים, שינויים במצב החשיבתי וההכרתי, כאבים בחזה וקוצר נשימה.

  אי ספיקת כליות כרונית – גורמים

  הגורמים לאי ספיקת כליות כרונית מגוונים וכוללים לרוב סוכרת (נחשבת לגורם השכיח ביותר), לחץ דם ומחלות דלקתיות בכליה. כמו כן במידה שיש אבנים בכליה, הדבר עלול להביא לזיהומים חמורים. בנוסף, לתרופות שונות ובתוכן משככי כאבים ותרופות אנטיביוטיות עלולה להיות השפעה הרסנית על תפקודי הכליות.

  אי ספיקת כליות כרונית – אחוזי נכות

  הגוף האחראי על קביעת אחוזי הנכות במקרה של אי ספיקת כליות כרונית הוא המוסד לביטוח לאומי. עם קביעת אחוזי הנכות על ידי וועדה רפואית, המטופל זכאי למגוון הטבות לרבות הטבות כספיות.

  אי ספיקת כליות קלה

  אי ספיקת כליות קלה מתפתחת כאשר קיימת ירידה של כ-40% בתפקוד הכליה. אובדן תפקודי זה עלול לקרות למשל לאדם בגיל 75 אדם שלא חולה במחלות כליה חמורות, אולם יש לו מחלות רקע כמו לחץ דם וסוכרת. לרוב, הירידה התפקודית בשיעור זה לא תלווה בשינוי ניכר ברמת הקראטינין בדם או בתסמינים מיוחדים. אולם עם התקדמות המחלה ובין היתר הצטברות הרעלים כתוצאה ממנה, עלולה להתפתח אי ספיקת כליות קלה עם דרגות חומרה עולות ותסמינים ניכרים יותר ויותר.

  אי ספיקת כליות חריפה

  במקרה של פגיעה או חבלה בכליות, תאובחן אי ספיקת כליות חריפה, למשל במקרה של תאונת דרכים. אי ספיקת כליות חריפה מצריכה טיפול מידי!! האפשרויות הן דיאליזה או השתלה. דיאליזה היא טיפול המדמה פעולה כלייתית באופן חלקי ביותר וזמני בלבד. לעומת זאת טיפול בהשתלה טומן בחובו הזדמנות לחיים חדשים, שכן מדובר במחלה קשה שמובילה למגוון תסמינים קשים.

  אי ספיקת כליות חריפה תסמינים

  בין הסימפטומים לפגיעה כלייתית חריפה ניתן למנות: שתן מועט (פחות מ-400 מ"ל ליום), בצקות, עייפות, כאבי ראש, הקאות ועליית קיאטנין בדם.

  אי ספיקת כליות סופנית

  במחלת אי ספיקת כליות סופנית, הכליה חדלה מלתפקד, ויש להחליפה בדחיפות. במקרה זה האפשרויות הן דיאליזה או השתלה. היות ודיאליזה מחליפה את תפקוד הכליה רק בכ-10%, לא ניתן לחיות עמה לאורך זמן ממושך (עד כ-6 שנים). לפיכך, הפתרון המועדף הוא השתלת כליה.

  אי ספיקת כליות אצל ילדים

  אי ספיקת כליות כרונית אצל ילדים נגרמת לרוב  כתוצאה ממחלות כליה גנטיות וכן ממומים מולדים בדרכי השתן. המחלה מובילה לפגיעה קשה באיכות חייו של הילד ומשפחתו, כאשר היא משפיעה על מצב בריאותו הכללי הן הגופני והן הנפשי.

  קצב התפתחות המחלה

  מחלת כליות כרונית היא אחת המחלות הנפוצות בישראל, ומהווה את סיבת המוות החמישית בשכיחותה אחרי סרטן, מחלות לב, שבץ מוחי וסוכרת.

  לפי נתוני משרד הבריאות מדי שנה מתים בממוצע 4,559 ישראלים ממחלות כליה. בנוסף, מחלת כליות כרונית היא מהמחלות היקרות בארץ, הדורשת בשלביה המתקדמים טיפול קבוע בדיאליזה לצד המתנה בתור להשתלת כליה. בדיקת תפקודי כליות המבוססת על קצב הסינון הגלומרולר (GFR – Glomerular Filtration Rate)  המאפשרת לאמוד מהי מסת הכליה המתפקדת המשתתפת בתהליכי סינון הדם והיא המדד העיקרי על פיו מדורגת חומרת המחלה.

  שלב ראשון

  מדד GFR 90 יחידות ומעלה

  בשלב זה הכליה מתפקדת באופן תקין אך חשוב להקפיד על ביצוע בדיקות מעקב אחר תפקודי כליה, בדיקת דם, אחת לשנה בדיקות רמת קריאטינין בדם, חלבון בשתן, לחץ דם וגורמי סיכון למחלות לב.

  שלב שני

  מדד GFR 60-89 יחידות

  מסתמנת ירידה מתונה ברמות ה-GFR שמשמעותה ליקוי בתפקוד כליות. בשלב זה גובר הסיכון לסיבוכים רפואיים ובמיוחד בעיות לב וכלי דם. לכן, יש צורך להקפיד על איזון גורמי סיכון ושמירה על רמה נורמלית של סוכר בדם, כולסטרול ועודף שומנים בדם.

  שלב שלישי

  A3 ו-B3

  A3 מדד GFR 45-59 יחידות

  B3: מדד GFR 30-44 יחידות

  שלב זה נחלק לשתי רמות חומרה. השוני העיקרי בין דרגה אחת לשניה הוא המשך ההתדרדרות בתפקודי הכליות, בראשון תפקודי הכליה עומדים על 40-59% ובשני טווח תפקודי הכליה עומד על 30-44%. מבחינת הבדיקות והטיפול הנדרש אין הבדל בין דרגות המשנה של שלב שלישי למעט ההמלצה להוסיף לטיפול המונע גם חיסון נגד שפעת ודלקת ריאות ולהגביר את תכיפות הבדיקות המבוצעות אחת לשנה לתכיפות של אחת לכל ששה חודשים.

  שלב רביעי

  15-29 GFR יחידות

  הירידה בתפקודי הכליות מוגדרת כעת כחמורה והיא עומדת על 15-30% בלבד. זה השלב בו, ברפואה הציבורית, החולה צריך להתכונן לטיפול הנדרש במקרים של אי ספיקת כליות סופנית שתחילתו הערכה קלינית לצורך היערכות למצבי סיכון אפשריים כמו: סתימת כלי דם, זיהום בדם, אי ספיקת לב והתרחבות בלוטת הערמונית. תכיפות הבדיקות מתגברת ויש לבצען כל שלושה חודשים, ובנוסף, יש להתאים טיפול תרופתי למניעת המשך ירידת GFR, ולהתחיל בהכנת תיק רפואי לצורך כניסה לרשימת המתנה להשתלה.

  שלב חמישי

  מדד GFR 14 יחידות ומטה

  תפקודי הכליות ירדו אל מתחת לרף ה-15% וכעת המחלה נמצאת בשלב החמור ביותר שלה – אי ספיקת כליות כרונית. זהו שלב ההכנה לטיפול בדיאליזה.

  בוא נעצור יחד את שעון החול מתקדם

  כנראה שגורם הזמן הכל כך קריטי לא מטריד באופן מיוחד את ראשי מערכת הבריאות למרות שאי ספיקת כליות סופנית היא אחת מחמש המחלות הקטלניות ביותר. הנה, על פי הקריטריונים לדרגות חומרת המחלה שסקרנו כעת, דובר על הכנת תיק רפואי לצורך כניסה לרשימת המתנה רק בשלב הרביעי (כשהכליות רגע לפני קריסה). לתפיסתנו, יש להכין תיק כזה כבר בתחילת התהליך כדי לחסוך כמה שנות המתנה.

  כן… זה נכון… זמן ההמתנה הממוצע להשתלת כליה עומד על 8 שנים. יש עוד נתונים רבים שמאירים את תחום הטיפול במחלות כליה באור מאד לא חיובי (השתלת כליה בישראל…). אבל אנחנו כעת עם הפנים קדימה. מציעים לך את הערוץ הפרטי שמטרתו לקצר תהליכים, לקדם את המכה עם הרפואה האיכותית ביותר ולהאט אם לא לעצור את שעון החול.

  לפרטים נוספים ותיאום פגישה עם מומחי MED-LEAD ללא עלות וללא כל התחייבות מצידך אפשר להתקשר 03-3760762 או למלא פרטים ואנחנו נחזור אליך בהקדם.

  שתף

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   עוד בנושא

   מידע נוסף בנושא

   אחת המערכות החשובות בגוף האדם היא לא אחרת מאשר מערכת הכליות, אשר אחראית על סינון הדם באמצעות מיליוני נפרונים זעירים בתוך הכליות ועד לוויסות של כמויות האשלגן בגוף ולחץ דם תקין.  מקרים של אי ספיקת כליות כרונית, עלולים לפגוע בתפקידן העיקרי של מערכת הכליות ולפגוע לא רק בוויסות הדם אלא בעוד מערכות שונות ולגרור מחלות כרוניות שונות ואפילו חוסר איזון הורמונלי. אך כמו לכל מחלה ישנם כמה תסמינים מקדימים אשר עלולים להגיע בצורה הדרגתית, ולאורך זמן להגיע לכדי מצב של חוסר תפקוד של הכליה. לכן במקרים רפואיים שכאלו מומלץ לבחור ברפואה פרטית ושירותים מקיפים מעולים, כמו אלו הניתן לקבל אצל מרכז סיוע מדליד medlead.

   שלבים מקדימים – אי ספיקת כליות כרונית

   כמו כל מחלה או הליך רפואי כזה או אחר גם לאי ספיקת כליות כרונית קיימים שלבים שונים, אשר הוגדרו על ידי מדד GFR הקובע במרבית המקרים את יכולת תפקודן של הכליות. כאשר המדד הינו 90 יחידות ומעלה הוא מראה על יכולת תקינה של הכליה, וירידה שבין 60 עד 89 יחידות תצביע על ליקויי מינורי בתפקוד הכליות. חשוב לזכור כי בשני השלבים הללו מומלץ לבצע גם בדיקות דם מקיפות, שיוכלו לשלול רמת קריאטינין גבוהה בדם או חלבון.

   השלב השלישי אשר יכול להצביע באופן מובהק על ירידה משמעותית בתפקודן של הכליות, הוא מדד GFR של 45-59 יחידות ומציע על יכולת תפקוד שבין 40% עד 60%. מצב שכזה דורש בדיקות מקיפות אשר יכללו לא רק בדיקות דם, אלא בדיקות אשלגן, הקפדה על גורמי סיכון שונים אשר עלולים להוביל למחלות ריאה ולבביות.

    

   שלבים מתקדמים – אי ספיקת כליות כרונית

   שלבים מתקדמים של אי ספיקת כליות כרונית יראו על מדד GFR שבין 15 עד 29 יחידות, כאשר במצב של 15 יחידות הפתרון המהיר הינו טיפול דיאליזה. חשוב לשים לב כי בכל שלב, מקיימים את הוראות הרופא ושומרים על תזונה נכונה.

   ובקבלת טיפול מקיף עבור מחלות אי ספיקה, מומלץ להגיע אל מרכז סיוע מדליד medlead ולקבל שירות מקיף מדיאליזה ועד השתלה בחול.

    

   שיבוש של אחת המערכות שונות בכל חברה או תאגיד, עלול לגרום לשרשרת תאונות שבסופה תפגע ברווחיות החברה או אפילו בצרכן. אך כאשר מדובר בפגיעה של מערכת הכליות בגוף שלנו , לא עומדת שום מניה לצלול, אף דירקטוריון לא יבקש החלפה של המנכ"ל אלא אנו ככל הנראה נצטרך לסגל אורך חיים חדש. פגיעה שכזו עלולה להוביל לשינוי דרסטי באורך החיים ופשוטו כמשמעו, לא להחזירם לסדרם ובמקרה של הדרדרות במצב להגיע אף לכדי אי ספיקת כליות סופנית. לכן במקרים שכלאו מומלץ להגיע אל טיפולים פרטיים המוצעים אצל מרכז סיוע מדליד medlead, אשר ידעו להעניק טיפול מקיף הכולל בדיקות מהירות, פגישה של רופאים מומחים ובמידת הצורך גם תור מהיר להשתלת כליה בחול.

   גורמי סיכון מובילים – אי ספיקת כליות סופנית

   מחלות של אי ספיקת כליות נתלות על גבי מספר של גורמי סיכון שונים, אשר עלוים להופחיע אצל מנעד רחב של חולים בגילאים שונים. מחלות אלו כמובן עלולות להוביל ובטיפול לקוי גם למצב של אי ספיקת כליות סופנית, לכן חשוב להכיר את הגורמים השונים. הראשון מבניהם הוא כמובן היא הימצאות גבוהה של חלבון בשתן הגורמת לפגיעה בכליות וגם מחסור חמור בברזל.

   כמובן קיים ממד סיכון עבור החולים אשר אליהם נלווים מחלות כרוניות אחרות, כמו הימצאות גבוהה של שומן בדם, סכרת, לחץ דם גבוהה והשמנת יתר. גורמים אלו עלולים "לחשוף" את הסובלים מהם למחלות נוספות מלבד אי ספיקת כליות, כאשר לצד מחלות אלו גם ההזדקנות נחשבת לבין הגורמים המובילים לאי ספיקת כליות הגורמת לירידה הדרגתית בתפקוד של הכליות.

   תסמינים מתקדמים של אי ספיקת כליות

   אי ספיקת כליות סופנית כוללת מספר רב של תסמינים אשר עלולים לעזור לסובלים מהם לקבל טיפול מהיר יותר, והם כוללים דם בשתן, ירידה מנטלית, יתר לחץ דם, אין אונות, כאבי ראש ואפילו נדודי שינה. לכן חשוב לזכור כי פנייה מהירה אל רופא מומחה תעזור גם בשלבים אלו.

   לכן פנייה אל מרכז סיוע מדליד medlead תאפשר קבלה של טיפול מעולה ואיכותי בכל שלב של אי ספיקת הכליות.

   גוף האדם מכניס אל תוכו לא מעט פסולת במהלך היום, בין אם בדרכי הנשימה ובין אם באמצעות שתייה מלאה בסוכרים וכימיקלים שונים ועד למאכלים מעובדים יתר על המידה. אחת המערכות אשר אמונה על סינון הפסולת הזו ובעיקר דרך השתייה שאנו שותים, היא כמובן מערכת הכליות האחראית על סינון מרכיבי השתייה השונים והוצאה של פסולת מהגוף שלנו. על כך מחלות של אי ספיקת כליות עלולות לפגוע בצורה ניכרת באורך חייהם של הסובלים מהם, לכן מומלץ להכיר את הסיבות ואת יכולות המניעה שקיימות. ולקבלת טיפול אישי וליווי בכל הליך של מחלות אי ספיקה של כליות, מרכז סיוע מדליד medlead מעניקה שירותים מתקדמים החל מהשתלות ועד לבדיקות מתקדמות וטיפולי מניעה שונים.

   אי ספיקת כליות – גורמי הסיכון

   ישנם סיכונים שונים העשויים להוביל למחלות אי ספיקת כליות, אך בראש ובראשונה הסיכוי להיפגש עם מחלות אלו תלוי ברקע הגנטי/משפחתי שלנו. שכן גם מטופלים בוגרים אשר מנהלים אורך חיים בריא עלולים למצוא עצמם חולים במחלה שונה של אי ספיקת כליות, אשר עלולה להתפרץ בעיקר בסביבות גילאי הארבעים ולעיתים להיות מושפעות ממחלות שונות כ"טריגר".

   מלבד חשוב לדעת כי גורמי הסיכון למחלות כרוניות בכליה, מתחלקים בצורה די גסה לשלושה קבוצות. הראשונה מבניהם מתגלמת במחלות לב וסיבוכים אשר עלולים לנבוע ממנה, החל מאי ספיקת לב או סיבוכים של ניתוחי מעקפים. קבוצה נוספת נמנית עם פגיעות ישירות ברקמת הכליה, החל מחמצת מטבולית, מחסור בברזל והימצאות של חלבון בשתן. והקבוצה השלישית נמנית עם מחלות נלוות אשר עלולות להציב את רקמת הכליה בסיכון, החל מעודף משקל, לחץ דם גבוהה ועד לעישון.

   אי ספיקת כליות – תסמינים מובהקים

   אי ספיקת כליות כוללת מגוון רחב של תסמינים, שזיהוי שלהם יכול לעזור בהתקדמות המחלה והם כוללים החל מחולשה כללית, עצמות חלשות הסובלות מחוסר סידן, לחץ דם גבוהה ואפילו בצקות וקוצר נשימה. חשוב לזכור כי זיהוי של תסמינים אלו, עלול להציל חיים.

   לכן טיפול במחלות של אי ספיקה, מומלץ לטפל אצל מרכז סיוע מדליד medlead המציעה מגוון פתרונות רפואיים מבדיקות מקדימות ועד להשתלה בחול.

   מערכות הגוף השונות נשענות אלו על אלו, כאשר העצבים עוזרת לחוש, להעביר הוראות מהמוח ועוד מגוון פעולות מרשימות אחרות, כך גם לא מעט מערכות שונות כמו מערכת הכליות. מערכת זו נחשבת לבין המערכות המסננות בגוף האדם, ואחראית גם על וויסות של הורמונים ומינרלים שונים בדומה למערכות אחרות. אך כאשר מתקיים באחת הכליות כשל כלייתי, חייו של הסובל מכך עלולים להשתנות ללא היכר ולכלול שורה ארוכה של בדיקות ומגוון של טיפולים ותזונה חדשה לחלוטין. וכיום ניתן לקבל את השירותים המקצועיים ביותר אצל מרכז סיוע מדליד medlead, המאפשרים טיפולי מעטפת מעולים לחולים הסובלים מכשל כלייתי או אי ספיקה, מטיפולי דיאליזה ברחבי העולם ועד להשתלות כליה בתור מהיר.

   תסמינים לכשל כלייתי

   כמו כל מחלה גם כשל כלייתי מלווה בלא מעט תסמינים שונים, אשר עלולים בין היתר גם לעורר את הסובלים מכך לבדיקות באופן בהול. תסמינים אלו נעים בין בחילות והקאות בשעות הבוקר, תחושות נימול שונות או נפיחויות בידיים או ברגליים. במקרים שונים עלולים להתווסף עיוותים בשרירים ולכלול גם ריח רע מהפה, ירידה באון או לחילופין פגיעה בווסת סדירה.

   אל תסמינים אלו עלולים להצטרף עוד תסמינים שונים ולא פחות מטרידים, החל מנדודי שינה שכיחים, תחושת עייפות כללית וחוזר ריכוז ולעיתים תחושת צמא קיצונית. תסמינים אלו לעיתים נחשבים לתסמינים "שקטים" אשר גורמים למצבן של הכליות להידרדר באטיות, כאשר בסופו של דבר כשל הכלייתי עלול להיווצר גם כן.

   הדרגתיות של אי ספיקת כליות

   כאשר מדובר במצב של כשל כלייתי, חשוב לדעת כי מצב שכזה כמו שציינו מעל נעשה בצורה הדרגתית ויכולת הכליות יורדת החל מתפקוד של 90% עד לרמה של 15% ומטה, כאשר פחות מ15% יצביע על כשל כלייתי חמור. מקרים כאלו דורשים פתרונות רפואיים, החל מטיפולי דיאליזה ועד לתוספים תזונה ומעקב קפדני.

   לכן הבחירה בטיפול רפואי פרטי במקרים שכאלו, יהיה הבחירה הנכונה ביותר עבורנו או עבור קרובי המשפחה שלנו, כאשר נוכל להבטיח את הטיפול הכי מקצועי אצל מרכז סיוע מדליד medlead שתלווה החל מבדיקות מקיפות ועד להשתלת כליה בחול.