דיאליזה בישראל

טיפול דיאליזה הינו פתרון זמני שרק בישראל הפך לפתרון קבוע עד ש...: במקרה הטוב – מגיע תורך להשתלת כליה או במקרה הגרוע – הגוף מתדרדר למצב של אי כשירות קליטת איבר מושתל. מיד ההסבר:

Home » דיאליזה בישראל

סקירת מערך טיפולי הדיאליזה בישראל תציג בפניך נתונים מאד לא מחמיאים לכל הגורמים הרפואיים המטפלים בחולי אי ספיקת כליות סופנית. טיפולי דיאליזה הם פתרון הישרדותי זמני בלבד. זו עובדה ידועה לכל רופא מתחיל. מדוע פתרון זמני? הדיאליזה אמנם שומרת על חולה הכליות בחיים, אבל… ככל שטיפולים אלה מתארכים כך הם פוגעים במערכות כמו דם, לב, חיסון – עד למצב בו הגוף אינו כשיר עוד לקלוט כליה מושתלת. ועדיין, זמן ההמתנה הממוצע להשתלת כליה בישראל עומד על 8-12 שנים בעוד אובדן הכשירות לקליטת איבר מושתל מגיע בממוצע בחלוף 6 שנות טיפולי דיאליזה.

מכאן ברור מה צופה הגורל למי שלא זוכה להשתלת כליה בישראל.

וזה רק נתון אחד שמערכת הבריאות מסתירה מחולי כליות. יש עוד מידע רב וחשוב ששום גורם רפואי לא יחשוף בפניך ביוזמתו. אז הרמנו את הכפפה והחלטנו לפרוס בפניך את התמונה המלאה והמצערת

נתחיל בנתונים המספריים המזעזעים,
המכעיסים ואשר ממש לא מעוררים תקווה:

40,000

חולי כליות בישראל בשלב זה או אחר של המחלה

7,000

מספרם של מטופלי דיאליזה מתוך סך חולי הכליה

840

מספר החולים שנכנסו השנה לרשימת ההמתנה להשתלה

130

מספר השתלות הכליה מן החי שמבוצעות בכל שנה

8-12

מספר השנים בממוצע שחולה כליה ממתין להשתלה

1600

וכל אלה מובילים למספר המזעזע מכל:
יותר מ-1600 מטופלי דיאליזה מתים בכל שנה בהמתנה להשתלת כליה. וככל שמצוקת תרומת האיברים גדלה כך גם מספר המתים גדל. ולראייה – ישראל מצויה במקום הראשון בתמותת אנשים ממחלת אי ספיקת כליות מבין 21 מדינות המערב.

ועכשיו לנתון הציני מכולם:

בעשור האחרון עלה מספר חולי הכליות ב-75%. ועדיין, למרות זאת, משרד הבריאות וקופות החולים – לא משקיעים שקל אחד באבחון מוקדם וטיפולים מונעים. לעומת זאת, מספר מכוני הדיאליזה בכל מערכות הבריאות גדל בעשור כמעט פי שלושה בעוד מספר טיפולי הדיאליזה גדל בעשור פי ארבעה. הסיבה לגידול זה מקוממת עוד יותר: כסף! רק הפעם, לא מדובר בחוסר מקורות מימון אלא דווקא בבצע כסף:

בעבור ניתוח השתלת כליה מקבלת קופת החולים מהמדינה 163,000 ₪. מנגד, בעבור כל מטופל דיאליזה מקבלת קופת החולים מאוצר המדינה בכל שנה – 247,000 ₪. כך הפכו מטופלי הדיאליזה בעבור קופות החולים ל"אווזה המטילה ביצי זהב". בעצם, זה האינטרס הכלכלי של קופות החולים ששולח אותך לשנים של טיפולי דיאליזה מתישים ומכאיבים ולמצב שהברירה היחידה שנותרה לך כדי לחיות היא אחת – השתלת כליה בחו"ל.

למידע המלא על מצב חולי דיאליזה בישראל, ועל אפשרויות הטיפול המשך בקריאה:

מצב חולי הדיאליזה בישראל

כל חולה אי ספיקת כליות שנזקק לטיפולי דיאליזה חייב לעצמו לדעת את מלוא המידע על מחלתו ועל דרכי הטיפול בה. לצערנו, יש למערכת הבריאות יותר מה להסתיר מאשר לגלות הן כדי שלא לחשוף את אוזלת ידה והן כדי שלא יתברר לך איך קופות החולים עושות כסף על חשבון הבריאות שלך. על כל אלה ועוד בתוכן הבא. לתוכן המלא….

לחץ כאן כדי לקרוא עוד

 

דיאליזה או השתלת כליה

כאן אין התלבטות – חד משמעית השתלת כליה!!! מכונת דיאליזה מבצעת רק 10% מתפקודי כליה בריאה ולכן היא נחשבת לטיפול הישרדותי בלבד. כל יום שחולף תחת טיפולי דיאליזה מחמיר את המצב הרפואי של חולה אי ספיקת כליות עד לשלב הסופי של אי כשירות הגוף לקליטת האיבר המושתל. מכאן גם ברורה התכיפות של השתלת כליה. לתוכן המלא….

לחץ כאן כדי לקרוא עוד

תרומת איברים בישראל

ניתן לסכם את תמונת המצב של תרומת האיברים בישראל במילה אחת – עגומה. 7000 חולי אי ספיקת כליות סופנית בישראל ממתינים בכל שנה להשתלת כליה. על רקע המודעות הנמוכה ומיעוט תרומת האיברים בישראל מספר הממתינים רק הולך ועולה בכל שנה יותר ויותר. כלומר, הסיכוי שלך לזכות בכליה להשתלה שמלכתחילה היה קרוב לאפס, רק הולך וקטן. לתוכן המלא….

לחץ כאן כדי לקרוא עוד

דיאליזה בחו"ל

מי אמר שחולה אי ספיקת כליות סופנית שחייו תלויים בטיפולי
הדיאליזה חייב להיות צמוד לביתו ולמכון הדיאליזה בו מתבצע
הטיפול? כן, גם מטופלי דיאליזה יכולים לנסוע לחו"ל, לבלות,
ליהנות ולזכות בכמה ימים של שינוי אנרגיה ואווירה.
כמומחים באירגון מסעות מורכבים – כמו ביצוע כל השירותים
המנהליים/רפואיים הנדרשים להטסת חולה לצורך השתלת כליה
במרכזי השתלות בחו"ל – יש לנו את הידע, הניסיון והיכולת
המוכחת לארגן לך את כל הטיול: טיסות, בתי מלון, העברות,
תחבורה ועוד. אגב, השירות המוצע – טיפול דיאליזה בחו"ל –
הוא פתרון מעולה לאנשי עסקים שטיפולי הדיאליזה מונעים
מהם נסיעות עבודה לחו"ל.

לחץ כאן כדי לקרוא עוד
דיאליזה

ונעבור לחלק האופטימי והמעודד – השתלת כליה בחו"ל

ערוץ השתלת כליה בחו"ל מציע לך תמונה שונה ב-180 מעלות מהמצב בישראל בכל מדד וזווית בחינה – הן ברמת איכות הטיפול הרפואי
והן במהירות בה דברים מתבצעים:

  1. שלב בדיקות הכשירות להשתלה והכנת התיק הרפואי מתקצר לשבועות ספורים במקום שנה ויותר
  2. משך התהליך מחתימה על הסכם ועד השתלה אורך כ-4 חודשים  במקום שנים כאן בישראל
  3. הטיפול נעשה במרכזי השתלות מובילים שעומדים בתקני איכות השירותים הרפואיים הבינלאומיים המחמירים ביותר
  4. המנתחים הם רופאים מומחים בעלי ניסיון עשיר בתחום (מאות השתלות בשנה, פי כמה מעמיתיהם הישראליים)
  5. המעבדות הן מן השוכללות ביותר והן מצויידות במכשור הרפואי המתקדם ביותר.
  6. תנאי הטסה, מלון לך ומלווה מטעם המשפחה והאשפוז עצמו ברמה של חמישה כוכבים
  7. מלווה אישי צמוד מטעמנו שדואג לך ולבן הזוג המלווה מ-א' ועד ת'.

 

Map

הנציגויות שלנו בחו”ל

MED-LEAD פועלת כיום באמריקה (צפון ודרום היבשת), אירופה ואסיה דרך עשרות נציגויות הפזורות על פני הגלובוס. כך באפשרותנו להציע לך קשת רחבה של מרכזי השתלות מובילים ברחבי תבל, כולם עומדים בתקני הרפואה והבטיחות הבינלאומיים המחמירים ביותר. מרכזי השתלות אלה מעסיקים מנתחים בעלי שם וניסיון עשיר בתחום ההשתלות – כל אחד מומחה בתחומו – לב, כבד וכליות.

זאת ועוד, הפריסה הרחבה ומספר מרכזי ההשתלות בעולם למולם אנחנו פועלים, מגדילה את הסיכוי למצוא בעבורך את האיבר המתאים להשתלה בלוחות זמנים קצרים ביותר (חודשים לעומת שנים של המתנה כאן בישראל) מרגע ההתקשרות איתנו ועד החזרה לארץ בריא, שלם ומאושר.